Создателя и владельца Facebook 2 декабря 2021 года ждут в Коростене в суде

Судoвий рeєстр пoвeн “шeдeврaльниx” рішeнь. Тo пoзбaвляють вoлі зa крaдіжку дeкількox трoянд з місць пoxoвaння, тo уxвaлюють вирoки зa кoмeнтaр в Facebook, тo дaють 1 рік умoвнo зa нoсіння футбoлки з нeдoзвoлeнoю симвoлікoю.

Aлe в тoп-рішeнь жoвтня мoжнa віднeсти нeщoдaвну уxвaлу Кoрoстeнськoгo міськрaйoннoгo суду Житoмирськoї oблaсті- який у спрaві прo відшкoдувaння мoрaльнoї шкoди постановив залучити предварительно участі в справі співвідповідача – власника сайту “Facebook” – тобто Facebook, Inc (що вже з жовтня Meta Platforms, Inc., відповідно поперед даних Комісії з цінних паперів і бірж США), пише юридичний средство Протокол.

Суть справи полягає у тому, що вершина Овруцької міської ради – Коруд І.Я. подав позов для захист честі, гідності, ділової репутації посадової особи та відшкодування моральної шкоди при помощи те, що відповідачем було поширено недостовірну та неправдиву інформацію щодо нього. Відповідач, як вбачається з ухвал соответственно цій справі (яких вже більше 20-ти) – поширив таку у соціальній мережі “Facebook”.

Скажем, справа була відкрита ще у 2019 року Овруцьким районним судом Житомирської області, із цього часу вона “кочувала” із одного суду перед іншого. То справа передавалась следовать підсудністю до Шевченківського районного суду м. Чернівці, в таком случае з цього суду до Сторожинецького районного суду Чернівецької області, зі Сторожинецького потім перед Коростенського міськрайонного суду Житомирської області, а потім знову впредь до Овруцького. Крім того, у справі неодноразово судді заявляли самовідвід – так внаслідок недружніх стосунків із відповідачем, так внаслідок наявності родинних стосунків, в таком случае про відвід і недовіру заявляв собственными глазами (видеть) позивач.

Поки залучали всіх необхідних учасників справи – зокрема у грудні 2019 року було залучено Овруцьку міську раду як третю особу, поки вирішили питання оборона територіальну підсудність, поки перейшли із спрощеного в загальне позовне провадження та вирішили всі відводи/самовідводи – пройшло вже більше двох років. А розгляд справи ще перебуває держи етапі підготовчого засідання.

І шпиндель, нещодавно, з’явилася ухвала від 19 жовтня 2021 року, постановлена Коростенським міськрайонним судом Житомирської області – яким задоволено дуже цікаве клопотання позивача – залучити до самого участі в справі як співвідповідача власника сайту "Facebook" (Фейсбук Інкорпорейтед) разведчик Сполучених Штатів Америки, адреса: Willow Rd,Menlo Park,CA,94025,US.

(до, дійсно, із юридичної точки зору, керуючись і пунктом 12 Постанови Пленуму ВСУ “Относительно судову практику у справах насчет захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи” від 27.02.2009 р. №1, і судовою практикою – зокрема, відомою багатьом Постановою ВП ВС від 12 листопада 2019 року у справі № 904/4494/18 – належним відповідачем є песенник відповідного матеріалу і власник веб-сайту, дескать його розміщено. Водночас, действие ЄСПЛ розробила для відповідальності таких власників деякі критерії – зокрема неможливість встановити автора допису (його анонімність), нежто його місцезнаходження, або власник веб-сайту самостійно створює контент (по правую руку Delfi AS v. Estonia), чи – наявність заходів, що застосовані власником веб-сайту угоду кому) попередження і видалення дифамаційних коментарів (по правую руку Magyar Tartaiomszoigaitatok Egyesulete and Index.hu Zrt v. Hungary).

Невідомо, чи досліджував Коростенський міськрайонний оценка Житомирської області ці критерії, прежде прийняттям рішення про необхідність виклику Facebook, Inc. та залучення компанії як співвідповідача – але судячи з ухвали – ні.

Давай що ж – підготовче судове засідання ровно по справі за позовом призначено о 09.00 годочек. на 02 грудня 2021 року та й виклик сторін здійснили – чекатимемо Брэнд Цукерберга (або ж іншого представника Facebook, Inc. (яка вже Meta) – в Коростені.

Обсуждение закрыто.